Program partnerski Kopalnia Soli

Zwiedzanie Kopalni Soli Bochnia + Lekcja przyrodnicza w Muzeum Motyli Arthropoda

5

Odwiedzający Kopalnię Soli Bochnia goście poznają najstarsze i najpiękniejsze wyrobiska.Trasę stanowi sieć komór i korytarzy o unikatowych kształtach i budowie geologicznej. Swoistą atrakcją trasy turystycznej są komory z zamontowanymi kieratami transportowymi, Stajnia Mysiur, oraz Kaplica Świętej Kingi. Turyści pokonują trasę pieszo, część trasy mogą pokonać kolejką lub przepłynąć łodzią. 

Wycieczka po kopalni ma charakter podróży w czasie, rozpoczynającej się w czasach Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Przewodnikom w opowiadaniu o historii kopalni pomagają polscy królowie, żupnicy genueńscy, a także duch Cystersa – mnicha z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni.

Lekcja Przyrodnicza w Muzeum Motyli Arthropoda

Museum show m

Zabierz swoich uczniów na motyli pokaz mody. W Muzeum Arthropoda będą mogli na własne oczy przekonać się, za kogo najchętniej „przebierają” się owady i co dzięki temu zyskują?
Zaciekaw ich przyrodniczymi rekordami – uczniowie będą mieli okazję podziwiać największego motyla na Ziemi czy takiego, który żyje zaledwie jeden dzień.

Zobacz ponad 5 tysięcy okazów motyli dziennych i nocnych z każdego kontynentu i odkryj bioróżnorodność świata.

Zachwyć się barwnym światem owadów, poznaj ich zaskakujące tajemnice… i sprawdź z bliska, z czego zbudowane są skrzydła motyli.

Zwiedzanie Kopalni Soli Bochnia + Lekcja przyrodnicza w Muzeum Motyli

Cena pakietu: 35 zł

Konieczna rezerwacja u obojga partnerów:

Muzeum Motyli Arthropoda: tel: 502-494-622
muzeumbochnia@gmail.com
Kopalnia Soli Bochnia: tel. +48 14 615 24 60, +48 14 615 24 62 
biuro@kopalnia-bochnia.pl

Copyright © Muzeum Motyli Arthropoda. All rights reserved. Photography & Design by Filip Kobiela